Zpráva z jazykově vzdělávacího pobytu

CZ.1.07/1.1.00/56.0363

Zvýšení jazykových kompetencí žáků

Od 27. 9. do 3. 10. 2015 se deset žáků a žákyň různých ročníků Soukromé SOŠ manažerské zdravotnické Břeclav spolu s paní učitelkou jelo poznávat krásy, jazyk, kulturu a životní styl obyvatel Londýna. Ubytování bylo zajištěno na předměstí metropole. Žáci byli ubytování převážně po dvojicích v hostitelských rodinách, kde dostávali rovněž stravu. Snídaně byla většinou kontinentální, balíček na cestu místo oběda a večer teplá večeře opět v rodině. Nikdo z žáků neměl problém s dorozuměním, všichni si hostitelské rodiny pochvalovali.


 Vzdělávací náplní pobytu byla pravidelná výuka v místní jazykové škole. Žáci absolvovali jazykový kurz ve Sport centre Medway Park, Mill Road, Gilligham, Kent ME7 1HF, celkem třikrát, v čase od 8:00 do 11:30 hod. Byli rozděleni do tří skupin podle jazykové úrovně s tím, že lektoři se přizpůsobili jejich znalostem. Kurz byl zaměřen na procvičení tematických situací, psanou formou a formou komunikace. Poslední den pobytu byl završen závěrečným testem a předáním certifikátu potvrzujícím absolvování jazykového kurzu.


Odpolední program byl vyhrazen výjezdům za poznáním blízkého i vzdálenějšího okolí města Londýn. Byly navštíveny významné památky hlavního města Londýn např. Buckingham Palace, Westminster Abbey, House of Parliament, Big Ben, Trafalgar Square, Hyde Park, Speaker´s Corner, Marble Arch, Tower Bridge a okolí např. královské sídlo Winsor. Tento jazykově vzdělávací pobyt můžeme hodnotit velmi kladně. Naši žáci získali větší jistotu v mluvené angličtině a poznali nové přátele. Také si v zahraniční uvědomili hodnoty, které v domácím prostřední považují za zcela samozřejmé.

Závěrem musíme poděkovat cestovní kanceláři, která nám poskytla delegátku. Ta svým profesionálním přístupem a kamarádskou povahou přispěla k hladkému proběhu celého zájezdu.

Normal_londyn-rovnost-19102015

« zpět
 • Nové číslo školního časopisu

  2.2.2019

   Daší  je ke stažení ZDE . Pokud hledáte starší čísla podívejte se ZDE

 • eTWINNING

  15.1.2019

  Naše škola se registrovala v projektu  

 • Dny otevřených dveří

  13.9.2018

  se uskuteční v sobotu 8.12.2018 (9-12 hodin), v sobotu 19.1.2019 (9-12 hodin) a ve středu 6.2.2019 (8-16 hodin). Těšíme se na vás. 

 • Nenech to být

  10.9.2018

  Naše škola bojuje aktivně proti šikaně a proto se zaregistrovala do projektu Nenech to být. Nebuďte lhostejní a pomozte nám šikanu odhalit. Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Oznam to anonymně a rychle skrz  NNTB

 • Film o škole

  2.7.2018

  Prezentace školy v rámci projektu Šablony - Odborník ve výuce oboru "Marketing a mediální tvorba" - zde ke stažení